|

Zeka thotë se dikush nga Prishtina ka gisht në arrestimin e Haradinajt (Video)

loading...


Gazetari Milaim Zeka ka thënë se në bazë të informacioneve që posedon, dikush nga Prishtina kishte telefonuar Aeroportin e Baselit se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj së bashku me familjen e tij ishte duke zbritur në territorin e tyre.
“Para se me ateru aeroplani, sipas shërbimeve dhe informacioneve që i kemi nga Brukseli, dikush nga Prishtina ka telefonuar në Aeroportin e Baselit ku thuhet se një njeri tepër i rrezikshëm është duke zbritur në territorin tuaj”, ka deklaruar Zeka në emisionin Parrotlla.

loading...

Sipas Zekës, kjo telefonatë ka ndikuar deri tek devijimi i aeroplanit siç e ka quajtur ai, pasi Haradinaj me familje kanë pritur që të zbrisnin në territorin e Zvicrës.

Haradinaj ishte arrestuar të mërkurën e javës së kaluar, sipas një urdhër-arresti të Serbisë. /Parrotlla.net/
zeka-haradinaj-780x439

Short URL: http://lajmexpress.net/?p=57416

Posted by on Jan 12 2017. Filed under Lajme. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.
loading...