|

VIDEO/ E dhimbshme, shpërthimi i bombës shkatërron festimet e Krishtlindjes në Aleppo

loading...Festimet e Krishtlindjes në qytetin sirian të Aleppos janë tronditur nga një shpërthim i fuqishëm që vetëm pak metra larg ku ishte mbledhur turma e qytetarëve.

loading...

Sipas RT.com, fatmirësisht nuk ka viktima apo persona të plagosur.

Njerëzit që ishin mbledhur përreth pemës së Krishtlindjes thonë se dëgjuan një shpërthim dhe panë një dritë disa metra larg vendit ku ndodheshin.

Dëshmitarët në vendngjarje raportojnë se shpërthimi ishte shkaktuar nga një mortajë.

Ngjarja ndodhi në pjesën perëndimore të Aleppos që është nën kontrollin e forcave qeveritare.

Ndërkohë, në pjesën tjetër të qytetit popullsia civile po evakuohet pas luftimeve mes rebelëve dhe forcave qeveritare.

aleppo

Short URL: http://lajmexpress.net/?p=54925

Posted by on Dec 21 2016. Filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.
loading...