Policia gjermane: Arrestuam personin e gabuar, sulmuesi është në liri dhe i armatosur – Lajmexpress.net
Ballina / Uncategorized / Policia gjermane: Arrestuam personin e gabuar, sulmuesi është në liri dhe i armatosur

Policia gjermane: Arrestuam personin e gabuar, sulmuesi është në liri dhe i armatosur


Pas sulmit ne Berlin by GazetaExpress
Një zyrtar i lartë i policisë në Gjermani ka thënë se kanë arrestuar njeriun e gabuar në lidhje me sulmin e mbrëmshëm në Berlin.

Policia në Berlin supozoi se kishte arrestuar pakistanezin, të dyshuar për sulmin e mbrëmshëm, që ishte një shofer kamioni, e ku la të vdekur 12 persona dhe duke lënduar 50 të tjerë.

“Jemi në një situatë të tre. Fakti se sulmuesi është i armator dhe i lirë mund të shkaktojë dëmtime të mëtejshme”, ka thënë zyrtari i lartë i policisë, shkruan ‘Die Welt, transmeton Indeksonline.

Duhet përkujtuar që disa orë më parë është raportuar për arrestimin e të dyshuarit që kreu sulmin e që tani del të mos ketë qenë ai./indeksonline/

gabim