Ekskluzive: Pamje të reja nga vrasja e ambasadorit rus në Turqi (VIDEO) – Lajmexpress.net
Ballina / Uncategorized / Ekskluzive: Pamje të reja nga vrasja e ambasadorit rus në Turqi (VIDEO)

Ekskluzive: Pamje të reja nga vrasja e ambasadorit rus në Turqi (VIDEO)

Një video e re është shfaqur, duke treguar momentin para se ambasadori rus në Turqi u qëllua për vdekje.
Videoja, e publikuar nga agjencia turke Dogan Neës, tregon vrasësin – i njohur si Mevlut Mert Aydintas – duke kaluar pas ambasadorit rus, Andrey Karlov, gjersa ai mban një fjalim në një galeri arti të hënën.
Vrasësi është parë duke marrë armën e tij nga xhaketa, ia drejton ambasadorit dhe qëllon. /Periskopi/

periskop