Home » Uncategorized You are browsing entries filed in “Uncategorized”

U qëllua me 4 plumba në trup, por nuk pati gjak, si është e mundur? (Foto)

fet1

Një fotografi ka filluar të shpërndahet më të madhe në rrjetet sociale, ku shihet i vrarë ambasadori rus në Turqi, shkruan Gazeta NewBorn. Por në këtë fotografi kanë filluar të hapen dilema të mëdha se si është e mundur se si ai u vra por nuk derdhi asnjë pikë gjaku, njofton Gazeta NewBorn. U qëllua […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Pas Turqis, Gjermanis dhe Zvicrës ësht tronditur edhe Austria nga një Sulm Terrorist në Salzburg që u …

salzburg

Pas sulmit ne Berlin by GazetaExpress Policia austriake ka arrestuar një maroken në një komunë të Salzburgut për të cilin dyshohet se ka planifikuar sulme terroriste në prag të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Policia bën të ditur se në nëntor ka marrë informata për disa biseda në atë kohë nga njerëz të panjohur për […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Momenti kur Policia turke vret vrasësin e ambasadorit rus (Video)

momenti

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Tronditet Bota: Flet Pronari i Kamionit që tmerroi Berlinin, ai nuk ësht Shqiptar por …!!

kam-620x330

Kamioni i cili u fut në një “treg krishtlindjesh” në Berlin ka qenë i regjistruar në qytetin Gdanjsk të Polonisë, bëjnë të ditur mediat botërore. Pronari i saj është Ariel.Z i cili ka tentuar të shpjegoj atë se çfarë ka ndodhur. Sipas tij kamionin nga ai e ka marrë për shfrytëzim një familjar i cili […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Zyrtar i lartë turk flet për Al Jazeera-n: ja pse dyshojmë që vrasësi i ambasadorit të jetë gylenist

vras-620x330

Hetimi mbi vrasjen e ambasadorit rus në Ankara është duke u përqëndruar në lidhjet e mundshme me lëvizjen Gulen, tha për Al Jazeera-n një zyrtar i lartë në partinë qeverisëse të Turqisë. Grupimi FETO, i udhëhequr nga kleriku Fetullah Gylen i cili jeton në SHBA është akuzuar nga Turqia për organizimin e tentativës për grusht […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Gjermani

Grupi militant Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përgjegjësi për sulmin e natës së të hënës në Gjermani, raporton The Washington Times. Një kamion i madh është përplasu me një turmë njerëzish në një treg Krishtlindjesh në Berlin, duke vrarë nëntë persona dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. Mediat gjermane raportojnë se autori i dyshuar i […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Zbulohet detaji që i kushtoi jetën ambasadorit rus në Ankara

detaji

Edhe pse ishte ambasadori i një shteti të rendësishëm, Andrej Karlov nuk preferonte që të shoqërohej me vetura të blinduara kur shkonte në takime apo vizita. Madje, ai nuk pranonte as të mbante badigardë. Kur e pyesnin gazetarët se përse e bënte këtë, Karlov përgjigjej se ai nuk besonte se dikush do t’i bënte keq, […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Ekskluzive: Erdogani flet për her të par pas Vrasjes së Ambasadorit, ja se çfar thot ai

tayp

A do të prishen raportet Turqi-Rusi pas vrasjes se ambasadorit, flet Erdogan A do të prishen raportet Turqi-Rusi pas vrasjes se ambasadorit, flet Erdogan Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë një deklaratë në lidhje me sulmin terrorist ndaj ambasadorit të Rusisë në Ankara, Andrei Karlov. “E dimë që ky është një sulm dhe […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Noizy “sfidon” Stresin, ja çfarë ka ndodhur (Video)

1

\r\nDuket se reperi Stresi i ka hapur një luftë të heshtur rivalit të tij në muzikë Stresit.\r\nNoizy ka publikuar promon e klipin “Midis Tirone” duke paralajmëruar se me gjasë klipi do të publikohej që këtë darkë. “Midis Tirone”, ndoshta mund ta Publikojm sonte Ora 21:00 22:00 nese ndihemi mire,”-shkruan Noizy në Instagram./Gazeta Express\r\n

November 4th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

‘Tronditet’ kryeministri Isa Mustafa, një gjë e papritur i ka ndodhur (Foto)

1

\r\nSeminari i 93 me radhë Rose Roth i Asamblesë Parlamentare të NATO-s për herë të parë po mbahet në Kosovë.\r\n\r\nPër këtë ka shkruar edhe faqja zyrtare e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, por në këtë shkrim ka rrjedhur një gabim jo i vogël.\r\n\r\nNATO i ka gabuar emrin Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa.\r\n\r\nNë Nato-pa.int kur shpjegohet se […]

October 23rd, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

loading...
Loading...