Home » Uncategorized You are browsing entries filed in “Uncategorized”

Flet familja e Haradinajt për arrestimin e tij

ramush-haradinaj-foto-bujar-terstena-650x358

Familja e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar lajmin në media për arrestimin e tij. Familja e Haradinajt ka thënë për RTK se kreu i AAK’së është arrestuar në Zvicër, në bazë të një fletarresti ndërkombëtar, të lëshuar nga Serbia. Televizioni publik nuk ka dhënë detaje të tjera. Haradinaj më […]

January 4th, 2017 | Posted in Uncategorized | Read More »

Ju bëhen sytë e kuq apo të verdhë? Ja çfarë problemi shëndetësor tregojnë

1

Trupi është një mekanizëm i cili është i aftë të paralajmërojë problemet shëndetësore të cilat mund ta rrezikojnë. Puçërr në sy: është normale të dalin masa të vogla dhjamore apo gunga në sy, por nuk është normale të ripërsëriten shpesh dh të rrinë për një kohë të gjatë. Nëse ju dalin byca në sy shpesh […]

December 27th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Krejt Çka Ndodhi në Seancën për Astrit Deharin

krejt

Në seancën e jashtëzakonshme për rastin Dehari, deputetët e Kuvendit të Kosovës miratuan rezolutën e propozuar nga PDK e LDK, në të cilën ndër tjera thuhet se “familja mund të kërkojë ekspertizë nga çdo vend i BE-së ose SHBA dhe Qeveria t’i heq të gjitha shpenzimet”. Pas më shumë se pesë orësh debat për vdekjen […]

December 21st, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

VIDEO/ E dhimbshme, shpërthimi i bombës shkatërron festimet e Krishtlindjes në Aleppo

aleppo

Festimet e Krishtlindjes në qytetin sirian të Aleppos janë tronditur nga një shpërthim i fuqishëm që vetëm pak metra larg ku ishte mbledhur turma e qytetarëve. Sipas RT.com, fatmirësisht nuk ka viktima apo persona të plagosur. Njerëzit që ishin mbledhur përreth pemës së Krishtlindjes thonë se dëgjuan një shpërthim dhe panë një dritë disa metra […]

December 21st, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Vrasësi i ambasadorit rus nuk shkoi në punë ditën e ngjarjes. Ja çfarë justifikimi përdori

vrs

Vrasësi 22-vjeçar që ekzekutoi ambasadorin rus në Ankara kishte marrë leje për të mos shkuar në punë ditën e djeshme. Një zyrtar i lartë i sigurisë turke ka bërë të ditur se polici 22-vjeçar kishte dorëzuar raport se ishte sëmurë dhe nuk mund të paraqitej në punë. Mevlut Mert Altintas prej 2 vite e gjysëm […]

December 21st, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Tronditet Rusia: Vritet me 2 plumba në kok ndihmësi i Putinit …!!

Një zyrtar i njohur ministrisë së jashtme ruse është gjetur i vdekur nga plagët e armëve në apartamentin e tij në Moskë, vetëm disa orë pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi dje pasdite. Sipas njoftimeve të pakonfirmuara të medieve britanike dhe turke, trupi i zyrtarit, që besohet të jetë një nga shefat e departamenteve […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Ekskluzive: Pamje të reja nga vrasja e ambasadorit rus në Turqi (VIDEO)

Një video e re është shfaqur, duke treguar momentin para se ambasadori rus në Turqi u qëllua për vdekje. Videoja, e publikuar nga agjencia turke Dogan Neës, tregon vrasësin – i njohur si Mevlut Mert Aydintas – duke kaluar pas ambasadorit rus, Andrey Karlov, gjersa ai mban një fjalim në një galeri arti të hënën. […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Policia gjermane: Arrestuam personin e gabuar, sulmuesi është në liri dhe i armatosur

gabim

Pas sulmit ne Berlin by GazetaExpress Një zyrtar i lartë i policisë në Gjermani ka thënë se kanë arrestuar njeriun e gabuar në lidhje me sulmin e mbrëmshëm në Berlin. Policia në Berlin supozoi se kishte arrestuar pakistanezin, të dyshuar për sulmin e mbrëmshëm, që ishte një shofer kamioni, e ku la të vdekur 12 […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Rusia harron vrasjen e Ambasadorit ajo thot se: Rama dhe CIA po punojnë për kryeministër shqiptar në Maqedoni

cache-210-166-strict-264570_1

Rusia është e shqetësuar nga takimet e fundit të kryeministrit Edi Rama me kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, partia e të cilit arriti të fitonte 10 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit në Maqedoni. Gjigandi informativ rus Sputnik, i sponsorizuar nga Kremlini, në një analizë të sajën për situatën në Ballkan thekson […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

Atentatori i ambasadorit rus është me origjinë shqiptare? Të reja dhe mbi fotografen shqiptare të plagosur gjatë sulmit

leyla1

Referuar mediave turke, sulmuesi që kreu atentatin ndaj ambasadorit rus Andrey Karlov dje në Ankara është polic. Ka thashetheme se ai është me orgjinë shqiptare, megjithëse ky informacion është jozyrtar dhe ende nuk është zbuluar nga mediat e as nga policia turke. Ambasadori rus Karlov ka vdekur pas plagëve të marra pasi ndaj tij u […]

December 20th, 2016 | Posted in Uncategorized | Read More »

loading...
Loading...