Uncategorized – Lajmexpress.net
Ballina / Uncategorized

Uncategorized

Thaçi godet rëndë Serbinë: Po bëni fushatë propagandistike në stilin e vjetër

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i shqetësuar me fushatën siç e cilëson ai propagandistike të Serbisë e cila sipas tij po ndjellë urrejtje ndëretnike tek komuniteti serb që jeton në pjesën veriore të Kosovës. Thaçi nëpërmjet një komunikate për media e ka ftuar shtetin e Serbisë …

Artikulli i plotë »

VIDEO/ E dhimbshme, shpërthimi i bombës shkatërron festimet e Krishtlindjes në Aleppo

Festimet e Krishtlindjes në qytetin sirian të Aleppos janë tronditur nga një shpërthim i fuqishëm që vetëm pak metra larg ku ishte mbledhur turma e qytetarëve. Sipas RT.com, fatmirësisht nuk ka viktima apo persona të plagosur. Njerëzit që ishin mbledhur përreth pemës së Krishtlindjes thonë se dëgjuan një shpërthim dhe …

Artikulli i plotë »

Vrasësi i ambasadorit rus nuk shkoi në punë ditën e ngjarjes. Ja çfarë justifikimi përdori

Vrasësi 22-vjeçar që ekzekutoi ambasadorin rus në Ankara kishte marrë leje për të mos shkuar në punë ditën e djeshme. Një zyrtar i lartë i sigurisë turke ka bërë të ditur se polici 22-vjeçar kishte dorëzuar raport se ishte sëmurë dhe nuk mund të paraqitej në punë. Mevlut Mert Altintas …

Artikulli i plotë »