“Author Archive”
Stories written by admin

Flet Ramush Hardinaj nga Franca ka nje mesazh per te gjith Shqiptaret ku do qe gjinden.. (VIDEO EXLUZI)VE

Untitled

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Kris kënga për Thaçin: Ku po shkon o tren i zi, në Kosovë nuk të la me hi (Video)

Untitled

Rapsodit Nuredin Gashi, nuk i janë dashur më shumë se disa orë për ta nxjerr një këngë për zhvillimet e fundit politike në vend. Ai i ka kënduar presidentit Thaçi dhe ndaljes së trenit propagandues serb, transmeton Indeksonline. Për këtë këngë ai ka njoftuar përmes profilit të tij në Facebook, duke thënë se i thura […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Takoi ujkun e madh në pyll, çfarë ndodhi më pas do t’ju mahnitë

1

Kur kjo femër pa një ujk të madh duke qëndruar vetëm në borë, ajo bëri atë që shumica prej nesh ndoshta nuk do të guxonim ta bënim. Doli se ky ujk i do shumë njerëzit dhe i pëlqen që të përqafohet me femra më shumë sesa me meshkuj. Duket se ujku doli të jetë një […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Gjenerali serb: Si e vramë Adem Jasharin. Atë e shiten tek ne spiunët shqiptarë

1

Gjatë një interviste në emisionin “Vo Centar” të televizionit Alsat-M, ish gjenerali serb, Stevan Gjurovic, tregoi se sa spiunë kishin dhe sa herë ata kishin mundur ta vrisnin Adem Jasharin. Gjenerali serb në intervistën për emisionin “Vo Centar” të Alsat-M, ka folur gjerë e gjatë për luftën e forcave serbe në Kosovë dhe prapaskenat. Ai […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

NATO i përgjigjet Serbisë: KFOR-i i gatshëm ta mbrojë Kosovën, nëse duhet

DATE:1209699 LOCATION: SOUTHERN KOSOVO BORDER
PHOTOGRAPHER: CAPT JIM GALLAGHER
NEGATIVE No: D 99 046 05
SUBJECT:  WARRIOR ARMOURED PERSONNEL CARRIERS OF THE IRISH GUARDS, ARE CHEERED ON AS THE PASS REFUGEES FROM   BRAZDA CAMP ON THE MACEDONIAN KOSOVAR BORDER  AS THEY ADVANCE TOWARDS PRISTINA 
CROWN COPYRIGHT
For further details contact:
G3 MEDIA OPS
HQ LAND COMMAND
WILTON 
SALISBURY
SP2 OAG
Tel  01722 43 3622
Fax 01722 43 3677

Aleanca Veri atlantike, NATO, i ka bërë thirrje Prishtinës dhe Beogradit “që të përmbahen dhe të angazhohen në dialog”. Në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësja e NATO-s, Oana Lungescu, tha se “KFOR-i është i gatshëm që të ndihmojë, nëse kërkohet dhe si një reagues i tretë, pas EULEX-it dhe Policisë së Kosovës” […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

SHBA godet rëndë Serbinë për Kosovën, i jep edhe paralajmërim

1

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përkrahur veprimin e institucioneve të Kosovës për t’i dërguar forcat speciale policore në pikën kufitare në veri, për ta parandaluar futjen e trenit ilegal serb. Zëdhënësja e Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë, J. Michelle Schohn, ka thënë për “Kohën Ditore” se e respektojnë të drejtën e Kosovës që të […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Ja çka përdori Policia e Kosovës për të parë nëse treni po afrohej (Foto)

1

Policia e Kosovës të shtunën ishte mobilizuar me gjithë arsenalin që të mos lejojë në asnjë formë futjen e trenit ilegal serb të futet në territorin e Republikës së Kosovës. Ministri i Punëve të Brendshme Skënder Hyseni dhe Drejtori i Policisë, Shpend Maxhuni, kishin urdhëruar njësitet elite që të shkojnë në veri dhe të qëndrojnë […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Presidenti Thaçi: Serbia po synon ta ndajë Kosovën me ndihmën e Rusisë

1

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se provokimet e Serbisë ndaj Kosovës janë pjesë e “skenarit të vjetër për ndarjen e një pjese të Kosovës”. “Serbia llogarit në ndihmën e Rusisë dhe kjo ishte arsyeja pse një tren i Rusisë ishte nisur nga Beogradi për në Kosovë. Asgjë nuk […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

“Tanke e makina të blinduara serbe drejt kufirit me Kosovën” (Video)

largea_ukraine-tanks-russ11444574799

Shumë automjete të blinduara dhe tanke të ushtrisë serbe janë parë filmuar gjatë ditës së sotme teksa lëviznin në autostradën Nish-Beograd, në Serbi. Qytetarët raportojnë se të gjitha këto mjete të ushtrisë janë nisur drejt kufirit me Kosovën. Autostrada Nish – Beograd. Mjete të ushtrisë serbe duke ikur drejt kufirit të Kosovës. Me qindra automjete […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Nodh edhe kjo n’Kosovë Edona LLalloshi ia ‘prish’ dasmën këtij çifti (Video)

1

Edona Llalloshi nuk po ndalet së kënduari në dasmat, ku po krijon atmosfera fantastike. Por, këngëtarja në disa prej dasmave është edhe pjesëtare e befasive të dasmave. Një të tillë ishte edhe e boksierit, Yll Rashitit, ku gjatë prerjes së një torte, kjo e fundit rrëzohet për tokë, transmeton Telegrafi. Fatmirësisht ky nuk ka qenë […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

loading...