admin – Page 2 – Lajmexpress.net
Ballina / admin (faqe 2)

admin

Gjermania i tutet ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhje atje, si në Amerikë

Shefi i shërbimit të brendshëm sekret gjerman (BFV), Hans Georg Maassen e konsideron të mundshme që Rusia të përpiqet të ndikojë në fushatën elektorale në Gjermani. ”Në rrjetet sociale dhe në shumë faqe web shpërndahen dizinformacione të nivelit të lartë”, deklaroi Maassen në një intervistë për televizionin informativ publik Phoenix. …

Artikulli i plotë »

Momenti kur ndodh shpërthimi i fuqishëm në Beograd dhe dridhet Serbia

Një bombë ajrore nga Lufta e Dytë Botërore që është gjetur në vendpunishten “Beogradi në ujë” është çaktivizuar sot rreth orës 9 në Beograd. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, neutralizimi i bombës ka zgjatur rreth 10 minuta, para së cilës është dëgjuar një sirenë alarmi, dhe gjatë shpërthimit …

Artikulli i plotë »