“Author Archive”
Stories written by admin

Treni nga Serbia sapo u fut në Kosovë pa lejen e Qeverisë (VIDEO)

1

Treni që u nis nga Beogradi drejt veriut të Mitrovicës nuk ishte as i pari e as i fundit që mori rrugë drejt Kosovës nga shteti serb. Edhe para të shtunës por edhe dy ditëve të fundit, dy herë në ditë, një tren lëvizë nga Kraleva e Serbisë për në Mitrovicën e Veriut, njofton Klan […]

January 17th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Nikolic gati ta lërë presidencën dhe të niset për luftë në Kosovë se bashku me dy djemtë e tij

Untitled

Presidenti i Serbise Tomisllav Nikolic është që të jap dorëheqje dhe të niset për në luftë me bijtë e tij kundër shqiptarëve të Kosovës, citojnë mediat serbe, transmeton Indeksonline. Ndërkaq sa i përket sugjerimeve të publikut të gjerë në Serbi, se tensionet duhet të ulën dhe se ndjehen të tronditur pas deklarimeve për luftë, Presidenti […]

January 17th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

LAJMI I FUNDIT: Treni i Serbis hyn në Mitrovicë pa leje të autoriteteve kosovare (VIDEO)

Train hostesses stand in a train carriage decorated with iconic religious figures as it departs from Belgrade to Mitrovica, Kosovo at Belgrade's railway station, Serbia, Saturday, Jan. 14, 2017. Serbia has launched a railway link to Serb-dominated northern Kosovo despite protests from authorities in Pristina who described the move as a provocation and an aggressive violation of Kosovo's sovereignty. (AP Photo/Darko Vojinovic)

Treni që u nis nga Beogradi drejt veriut të Mitrovicës nuk ishte as i pari e as i fundit që mori rrugë drejt Kosovës nga shteti serb. Edhe para të shtunës por edhe dy ditëve të fundit, dy herë në ditë, një tren lëvizë nga Kraleva e Serbisë për në Mitrovicën e Veriut, njofton Klan […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Video qe po ‘çmend’ rrjetet sociale/ Ja me çfarë makine lëviz ky lypës

1

Në rrjetet sociale po qarkullon një video në të cilën shihet se si një person e kalon ditën duke kërkuar lëmoshë, e natën vozitë veturë super të shtrenjtë. Komentuesit kanë dërguar një varg kritikash në drejtim të këtij personi. Nuk dihet nëse policia ka iniciuar procedurë lidhur me këtë rast. Ndiqeni videon dhe gjykojeni vetë: […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

NATO fuqizon ROSU-në: Mund të shkojnë në veri pa lejen e KFOR-it

1

Në selinë e NATO-s kanë thënë se KFOR-i nuk ka qenë i njoftuar për praninë e forcave speciale të Policisë së Kosovës, ROSU, në veri të Kosovës të shtunën e datës 14 janar. Pas insistimit të mediave serbe, NATO është përgjigjur në këtë shqetësim. Sipas tyre, Policia e Kosovës nuk i ka njoftuar e as […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

VIDEO E RRALLE – Kriminelet serbe filmojne femrat e perdhunuara shqiptare!!! (1999 Kosove) Nese je i dobet mos e shiko..

Untitled

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Reagon edhe NATO për gjendjen e fundit, ka një lajm të keq për Kosovën

1

Selia e NATO-s ka thënë se KFOR-i nuk ishte informuar për praninë e forcave speciale të ROSU të Policisë të shtunën në veri të Kosovës. Në një përgjigje për Tanjug, nga selia e NATO-s thuhet se forcat speciale të policisë së Kosovës ROSU nuk e kishte miratimin e KFOR-it për të ndërhyrë në veri të […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Ramush Haradinaj ka një mesazh shumë të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët

haradinaj-3

Nga një takim me shqiptarët në Francë Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka folur rreth situatës së arrestimit të tij dhe Kosovës. Haradinaj ka falenderuar gjithë të pranishmit për mbështetjen dhe ka thënë që “kjo punë do kryhet se s’ka ku shkon dhe na priftë e mbara.” Nuk ka qendruar dot dhe pa pranuar faktin […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Definitivisht dorëzohet Serbia

1

Gazeta kryesore e Beogradit “Blic” në numrin e saj të sotëm i ka kushtuar vëmendje të madhe zhvillimeve të fundit në Veriun e Kosovës, ku Serbia tentoi të fuste një tren me mbishkrime nacionaliste. “Blic” ka vendosur në ballinën e numrit të sotëm thirrjen me shkronja të mëdha “Vetëm luftë të mos ketë” “Blic” po […]

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Flet kingu nga Franca.. Ramush Haradinaj ka nje selam per ata..!!

1

January 16th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

loading...